Dzień pszczół

Aby uzmysłowić sobie jak ważna jest rola pszczół w życiu człowieka obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień pszczół”.

Przedszkolaki podejmowały  różne działania, których głównym celem było budzenie świadomości tego, jak bardzo pożyteczne są pszczoły.

Nie zabrakło aktywności ruchowych, matematycznych, filmów i animacji edukacyjnych oraz zabaw plastycznych. Zapoznaliśmy się z pracą pszczelarza i ciekawostkami z życia pszczół.

Wszyscy przyjrzeliśmy się jak wygląda prawdziwy plaster z miodem, obserwowaliśmy przybyłych do nas gości – pszczoły w specjalnej klateczce. Mieliśmy okazje przymierzyć prawdziwy kapelusz pszczelarza.  Wykonaliśmy opaski na głowę. Będąc na wycieczce mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwą pasiekę i dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy o pszczołach.

Podejmowane przez dzieci aktywności przypomniały nam, jak ważna jest praca pszczół i co każdy z nas może robić, by uchronić te owady przed wyginięciem.