Międzynarodowy Dzień Książki

25 kwietnia w naszej grupie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem.     Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drogę musi pokonać do momentu wydania, jak jest zbudowana. Rozmawialiśmy o rodzajach książek i o korzyściach płynących z ich czytania. Książki przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Dzieci dowiedziały się gdzie książkę można kupić, a gdzie wypożyczyć.  W tym celu wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej biblioteki. Słuchały z zaciekawieniem opowiadania czytanego przez pana bibliotekarza oraz wszystkich wiadomości które nam przekazywał. Dzieci wiedzą  już jak dbać o książki aby jak najdłużej mogły służyć innym.  Przedszkolaki wykonały również swoje własne książeczki o tematyce wiosennej.