Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia. Był to  szczególny czas, gdy mieliśmy okazję przypomnieć i utrwalić sobie jak należy dbać o zdrowie. Projekcja filmu edukacyjnego  stała się motorem do wszczęcia rozmowy na temat między innymi - co to właściwie znaczy być zdrowym. Dowiedzieliśmy się co to jest „Piramida zdrowia”, poznaliśmy jej strukturę i sens, sami również układaliśmy ją w całość wykazując się dużą znajomością zawartych w niej zasad. Dziewczynki i chłopcy rywalizowali ze sobą w układaniu puzzli. Obie drużyny spisały się na medal, a powstałe układanki postaci posłużyły do dalszych działań. W tym zadaniu wszyscy okazali się prawdziwymi ekspertami, doskonale wiedzieli, które pokarmy służą zdrowiu a które mają na nasze organizmy zły wpływ.  Prace plastyczne wykonywane w mniejszych grupach potwierdziły i utrwaliły zdobytą wiedzę.

Pamiętając o tym, że dla zdrowia równie ważny jest ruch nie obyło się bez gimnastyki przy skocznej muzyce.  Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że aby być zdrowym należy również pamiętać o – między innymi – piciu wody, o higienie, o wystarczającym ilości snu, o dobrych relacjach z innymi. Na koniec dnia każdy przedszkolak miał zadanie narysować swój ulubiony ZDROWY posiłek.

Bardzo ważne jest promowanie właściwego odżywiania się i prowadzenia zdrowego trybu życia. Bo zdrowie przecież jest NAJWAŻNIEJSZE!!!