Miejskie Przedszkole nr 60

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Ukie­run­ko­wa­nie prozdrowotnych działań edukacyjnych w stronę rozwoju aktywności dziecka jest najlepszą inwestycją w jego  dorosłe życie. Ważną aktywnością, którą pragniemy wyuczyć jako nawykowe działanie jest dbanie o higienę osobistą. Światowy Dzień Mycia Rąk to  święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF  w 2008 roku, jako akcja edukacyjna której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Celem obchodów tego Dnia jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.  Zwłaszcza teraz gdy na świecie zmagamy się z wirusem COVID-19, tak ważne jest kształtowanie czynności samoobsługowych i nawyków higienicznych u dzieci.

W grupie Misie obchodziliśmy ten dzień 17 października. Dzieci obejrzały film pt.,, Myj ręce" z którego dowiedziały się ,jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Dzieci bawiły się także przy piosence ,, Mydło wszystko umyje".

Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył dzieciom wielu wrażeń oraz pokazał jak ważne jest mycie rąk szczególnie po skorzystaniu z toalety, po powrocie z podwórka, po kontakcie ze zwierzątkiem, przed jedzeniem.